Harmonogram egzaminów

W każdym dniu egzaminu uczniowie zgłaszają się w szkole o godzinie 8:30

Przypominamy o obowiązku posiadania długopisu lub pióra z czarnym atramentem.

(warto mieć również długopis zapasowy)

Przerwę uczniowie spędzają w świetlicy i zgłaszają się po niej do sali, w której piszą o godzinie 10.30.

Obowiązuje bezwzględny zakaz opuszczania budynku podczas przerwy.

Szczegółowe informacje znajdują się w tabeli poniżej.

ŻYCZYMY POWODZENIA!

Życzenia wielkanocne

"W dniu zmartwychwstania - początek nowej nadziei"

Radosnych Świąt Wielkanocnych,

wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny

oraz smacznego święconego w gronie najbliższych

życzy

Dyrekcja i pracownicy Gimnazjum nr 14

Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Uczennica klasy Ia Aleksandra Jantos

zdobyła wyróżnienie

w XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

z cyklu "Ziemia jest jedna 2014"

"Skoczne, lotne, nieuchwytne... barwny świat owadów"

w kategorii RZEŹBA & RELIEF

GRATULUJEMY!!!

Chwila wytchnienia przez twórczość

Wszystkim miłym gościom, którzy uczestniczyli 10 kwietnia w "Podwieczorku z dysleksją" serdecznie dziękujemy za przybycie
i współtworzenie obrazu
"Podwieczorek z dysleksją 2014".

Nasz hołd składany ofiarom hitlerowskich zbrodni

Polski Związek Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych Okręg Kraków, Województwo Małopolskie oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie zorganizowały w dniu 11 kwietnia uroczyste obchody 69 rocznicy wyzwolenia hitlerowskich więzień i obozów koncentracyjnych.
Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Ofiar Obozów na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
11 kwietnia 1945 roku wojska amerykańskie wyzwoliły niemiecki obóz koncentracyjny w Buchenwaldzie. Dzień ten stał się symboliczną datą wyzwolenia wszystkich więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych.

Nasz hołd składany ofiarom hitlerowskich zbrodni - mężczyznom, kobietom i dzieciom różnych narodowości i wyznań - jest wyrazem pamięci o każdej z tych osób.

Z Krakowa do Tyńca - czyli śladami bohaterów “Krzyżaków”

W ubiegłą sobotę, 29 marca, grupa uczniów ze Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego “5-ta Strona Świata” i Koła Fotograficznego KF5 wyruszyła tym razem z Krakowa do Tyńca. Pogoda, wcześniej zamówiona przez Naszą Dyrekcję, dopisała wyśmienicie!

Piętnaścioro uczestników z klas pierwszych, drugich i trzeciej, wraz z p. Agnieszką Boczar i p. Dariuszem Godyniem, dotarło pod imponujące mury opactwa benedyktynów. Przechodząc przez bramę klasztoru, przenieśliśmy się mimowolnie do wieków średnich… Po krótkim omówieniu reguły zgromadzenia (którą warto byłoby przenieść do naszej szkoły: „ora et labora”) weszliśmy na dziedziniec. Tam zapoznaliśmy się z historią opactwa, zabytkowej studni, obejrzeliśmy także wspaniały widok roztaczający się z murów na dolinę Wisły i pobliskie Piekary (z pięknymi przykładami wapiennej budowy zrębowej!). Na chwilę zadumy weszliśmy do kościoła klasztornego i na krużganki. U podnóża wzgórza klasztornego, gdzie ponad 600 lat wcześniej w Gospodzie pod Lutym Turem Zbyszko ślubował Danusi, staraliśmy się zdobyć pawie pióra. Ze względu na brak Krzyżaków i pawi, musiały nam wystarczyć łabędzie pływające po zakolu Wisły. Te nie były skłonne do oddania swego upierzenia, więc my kulturalnie i humanitarnie ograniczyliśmy się do dokarmienia tych pięknych ptaków po wyjątkowo długiej i ostrej tegorocznej zimie – naszymi kanapkami! Na zakończenie – sielanka na trawie ( prawie jak na obrazie słynnego impresjonisty!) połączona ze zjazdami kilku śmiałków stylem dowolnym – także po trawie. Czyżby rekompensata za brak zimy w zimie?!

Część zdjęć jest do zobaczenia na geograficznej stronie www.facebook.com/ProfesorGodyn, pozostałe wkrótce w galerii wraz z filmem z imprezy.

Ogólnoszkolny konkurs czytelniczy "Czytam, bo lubię!"

Konkurs na najsympatyczniejszą klasę gimnazjum

Serwis internetowy Nasze Miasto organizuje kolejny plebiscyt.

Tym razem poszukiwana jest najsympatyczniejsza klasa gimnazjalna w woj. małopolskim. Uczniowie mogą nadsyłać zdjęcia i wygrać dla całej klasy wycieczkę do Parku Wodnego w Krakowie oraz stół do piłkarzyków.

Zgłoszenia do 31 marca - na stronie http://krakow.naszemiasto.pl/

Więcej informacji o konkursie znaleźć można pod poniższym linkiem:

Wybieramy najsympatyczniejszą klasę gimnazjalną Małopolski [PLEBISCYT]

Brawo Ola!!!

21 marca 2014 roku w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego miało miejsce zakończenie Małopolskiego Konkursu z Fizyki dla gimnazjalistów.
Uczennica naszego gimnazjum Aleksandra Pasternak uzyskała tytuł LAUREATKI, zajmując trzecie miejsce w finale wojewódzkim. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uświetnili swą obecnością dziekan Wydziału Fizyki, Informatyki Stosowanej i Astronomii Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Andrzej Warczak oraz Małopolski Wicekurator Oświaty Grzegorz Baran (obaj Panowie na zdjęciu z naszą Laureatką).

Gratulujemy Aleksandrze i Pani Bożenie Jugowiec-Kańce - opiekunowi naukowemu Laureatki

5-ta Strona Świata na lodowisku

W dniu 15 marca, ostatnią sobotę zimy, "5-ta Strona Świata" wyruszyła na zimową (pomimo deszczowej, już wiosennej aury) ślizgawkę na łyżwy na lodowisko przy ul. Siedleckiego. Wszyscy, niezależnie od umiejetności próbowali swoich sił, obyło się na szczęście bez spektakularnych wywrotek, może za wyjątkiem prof. Godynia :)Więcej zdjęć, oraz filmy z tego wydarzenia dostępne są na geograficznej stronie www.facebook.com/ProfesorGodyn

Dzień świętego Patryka