--->
Gimnazjum nr 14 w Krakowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 5
-> Najnowszy użytkownik: Joanna Ulinska

Przydatne linki

Spotkanie ze świadkiem historii

    

6 lutego 2019 roku, w ramach spotkań ze świadkiem historii, odwiedził szkołę pan Krzysztof Krzyżanowski,znany filmowiec, aby opowiedzieć młodzieży klas 3A i 3C gimnazjum o swoich doświadczeniach, związanych z działalnością w harcerstwie. Pan Krzyżanowski pokazał książki,które podarował mu i podpisał jego dobry znajomy- Aleksander Kamiński, autor utworu Kamienie na szaniec". Opowiadał również o przyjaźni z Orszą (Stanisławem Broniewskim), bohaterem wspomnianej książki. Młodzież była zachwycona panem Krzyżanowskim, jego losami w harcerstwie, opowieściami o spotkaniach ze znanymi działaczami, a także matką Rudego- Zdzisławą Bytnarową. Pan Krzyżanowski motywował młodych ludzi do pokonywania własnych słabości,walki o najważniejsze wartości, w tym o wolność i ojczyznę, a także do rozwoju osobistego, zgłębiania historii, zawiązywania prawdziwych przyjaźni.

Nasz zimowy ogród

Życzenia Świąteczne

 

Jest w moim kraju zwyczaj, że w Dzień Wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.


                                                                         C.K. Norwid

 

 

Życzenia  pogodnej  refleksji w czasie nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego oraz ze wszech miar udanego Nowego 2019 Roku życzy Dyrekcja i pracownicy Gimnazjum nr 14.

 


Święto Patrona naszego Gimnazjum

 

Tradycyjnie w szkołach Rodziny Kasprowiczowskiej Dniem Patrona jest 12 grudnia, kiedy urodził się Jan Kasprowicz. To Jego święto.

Nasze gimnazjum organizuje wtedy Fetę Kasprusiową poprzedzoną Mszą Świętą w kościele parafialnym, gdzie powinna zgromadzić się cała społeczność szkolna, niezależnie od wyznania religijnego, w duchu ekumenizmu i tolerancji. Świątynia sprzyja refleksyjnej atmosferze zadumy po to, aby z artystycznego i życiowego dziedzictwa Patrona indywidualnie wybrać przesłanie dla siebie.


W tym roku Święto Patrona Szkoły będziemy obchodzić w środę, 12 grudnia, w 158. rocznicę urodzin Jana Kasprowicza. Gimnazjalistów obowiązuje strój galowy.

 

Gromadzimy sie o 7.30 w szkole a następnie uformujemy kolumnę i za pocztem sztandarowym udamy sie przez osiedle do kościoła na Mszę sw. o godz. 8.00.

 

Jest to szczególne Święto, pożegnanie Gimnazjum nr 14 im. Jana Kasprowicza z Patronem, gdyż w tym roku, jak wszystkie gimnazja w Polsce, zakończy swoją historę.Sukces w Mikołajkowym Turnieju Scrabble

W dniu 7 grudnia uczniowie naszego Gimnazjum: Paulina Sewioł i Jakub Strojny z klasy 3c, uczestniczyli Mikołajkowym Turnieju Scrabble organizowanym przez XIV LO. Rywalizowali na słowa w gronie 20 graczy z czterech szkół. Wygrali wszystkie cztery rundy i uzyskali wysokie lokaty: Jakub zajął II miejsce, a Paulina III miejsce.

 

Gratulujemy!!!

 


SPEKTAKL DLA NIEPODLEGŁEJ

Najmniejszy Teatrzyk w Krakowie


SCENA NA CHEŁMOŃSKIEGO W NOWYCH DEKORACJACH


ma zaszczyt zaprosić w dniu 16 listopada na spektakl pt.

 

Powstałaś, Polsko!


Ze względu na uroczysty charakter wydarzenia
prosimy o przybycie w strojach galowych

Nauka nie musi być nudna!

 Podczas Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uczniowie naszego gimnazjum, w środę 17 października, spędzili kilka godzin w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Wraz z prowadzącym zajęcia instruktorem wyznaczaliśmy szybkość dźwięku w powietrzu, mierząc czas pomiędzy zobaczeniem błysku, a usłyszeniem dźwięku wybuchu granatu hukowego oraz odległość do miejsca detonacji (ponad 300 metrów). Doświadczaliśmy na sobie skutków bezwładności, sprawdzaliśmy efekty rezonansu, huśtając się na sprzężonych huśtawkach, obserwowaliśmy swoje odbicia w zwierciadłach o  różnorodnych kształtach, słuchaliśmy dźwięków wydawanych przez obiekty, niekoniecznie będące instrumentami muzycznymi...  Wykonywaliśmy samodzielnie wiele doświadczeń, próbując dociec, jak działają urządzenia, które zostały nam oddane do dyspozycji.
    A wszystko to w blasku promieni słonecznych i w otoczeniu drzew, mieniących się wszystkimi barwami jesieni.
Naprawdę nauka nie musi być nudna !

BJK


Zapraszamy na Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Zmiany w dokumentach programu SPiNKA

Szanowni Państwo Rodzice uczniow klas trzecich,

W związku z wejściem w życie RODO, dokumenty niezbędne do rekrutacji nowych uczniów do programu zostały zmodyfikowane.
Prosimy zwrócić uwagę na zmianę w załącznikach 4 i 6 dotyczącą formularza rekrutacji.


Informacje zostały zamieszczone na stronie "Małopolska zawodowa" https://www.malopolska.pl/ksztalcenie-i-doradztwo-zawodowe/dokumenty-dla-partnerow

 

ZAŁĄCZNIK 4

 

ZAŁĄCZNIK 6

Otrzymaliśmy certyfikat

Dzień otwarty dla rodziców

W dniu 11 października 2018r. w godz.. 17.30 - 18.30 zapraszamy na dzień otwarty. 

Wygenerowano w sekund: 0.12
1,073,058 unikalne wizyty