--->
Gimnazjum nr 14 w Krakowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 5
-> Najnowszy użytkownik: Joanna Ulinska

Przydatne linki

Rozpoczęcie roku szkolnego !!!

 

Zapraszamy młodzież i dorosłych na inaugurację roku szkolnego 2016/17

w czwartek 1 września o godzinie 9.00.


Msza święta przed rozpoczęciem roku szkolnego
w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP o godzinie 8.00.

 

 

 


Zestaw podręczników

Newsy

 

Zobacz aktualny zestaw podręczników na rok szkolny 2016/17


Uwaga! Obowiązujący podręcznik  do matematyki w klasach trzecich: 

"Policzmy to razem 3" 

Życzymy szalonych wakacji i udanych powrotów!

 

Zebranie rodziców klas pierwszych 2016/17

 

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych
na spotkanie organizacyjne w dniu 8 lipca o godz. 17.00


Budżet Obywatelski

 

Szanowni Państwo!

Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Malopolanie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą - do dnia 6 lipca- wybrać spośród 152 zadań najlepsze ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie. 


ZOBACZ LISTĘ ZADAŃ, NA KTÓRE MOŻNA GŁOSOWAĆ

 

WEJDŹ NA STRONĘ DO GŁOSOWANIA


 

Piszą o nas w Dzienniku Polskim

 

Zapraszamy do przeczytania artykułu Pani Anny Kolet-Iciek


 

"Szkoła inna niż wszystkie. Tu dzieci odzyskują wiarę w swoje możliwości"

 


Godziny pracy komisji rekrutacyjnej

Informujemy, że 24 czerwca rozpoczął się II etap rekrutacji.

 

Rodzice kandydata, którzy złożyli zgłoszenie w gimnazjum obwodowym (tj. wybrali na pierwszym miejscu szkołę obwodową i wybrali grupę rekrutacyjną obwodową) składają do szkoły obwodowej oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginał zaświadczenia o wynikach sprawdzianu.  Natomiast Rodzice kandydata, którzy złożyli wniosek w gimnazjum pierwszego wyboru składają do gimnazjum pierwszego wyboru  kserokopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz kserokopię zaświadczenia o wynikach sprawdzianu (ww. dokumenty powinny zostać poświadczone za zgodność z oryginałem przez szkołę podstawową, którą  kandydat ukończył).


Komisja rekrutacyjna w naszym gimnazjum pracuje w godzinach 9.00 - 15.00. Przyjmowanie dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia tego etapu rekrutacji odbywa się do 28 czerwca, do godziny 15.00.

Certyfikat dla naszej szkoły

 

W dniu 15 czerwca 2016 roku Pani Dyrektor Mariola Reguła odebrała z rąk przewodniczącej Zarządu Głównego PTD , Pani Ewy Jakackiej certyfikat z wyróżnieniem Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Tym samym Gimnazjum nr 14 otrzymało tytuł Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją.

Uroczystość wręczania certyfikatów miała miejsce w Warszawie i była zwieńczeniem dwuletnich starań ponad siedemdziesięciu szkół. Nasza działalność edukacyjna na rzecz uczniów z dysleksją została wysoko oceniona i znaleźliśmy się w wąskim gronie wyróżnionych.

Jesteśmy jedyną szkołą w Krakowie, która posiada ten certyfikat.

 

Piszą o nas na Magicznym Krakowie

Sukces w konkursie Bliżej Świata

W dniu 10.06 uczennice klas 2a i 2b naszego gimnazjum: Gabriela  Kocanda, Martyna Mazoń, Martyna Szuba i Patrycja Oracz, które wzięły udział w wojewódzkim konkursie Bliżej Świata,  uczestniczyły w Gali Finałowej tego przedsięwzięcia i odebrały nagrody wyróżnienia w postaci dyplomów oraz odtwarzaczy CD.


 Uczennice przygotowała do konkursu p. Anna Montgomery.

 

Gratulujemy serdecznie laureatkom i ich nauczycielce języka angielskiego!


Festyn Azorski za nami!

 

 

W piątek 03 czerwca 2016r., w godzinach popołudniowych, na boisku ZSO nr 5 odbył się VIII FESTYN AZORSKI, stanowiący – podobnie jak organizowany w minionych latach Maraton Azorski – jeden z głównych punktów programu Dni Dzielnicy IV.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością m.in. przewodniczący Rady Dzielnicy IV Jakub Kosek oraz Radni Dzielnicy IV: Krystyna Karabuła, Joanna Kowacka - Kraj, Joanna Sadowy, Mariusz Bembenek, Tomasz Regulski i Michał Kończakowski - Dziób.  

    Słoneczna pogoda oraz moc atrakcji,  przygotowanych przez nauczycieli i uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego, a także Gimnazjum nr 14, sprawiły, że na imprezie przy ul. Chełmońskiego 24 stawiła się nie tylko szkolna młodzież. Pojawiła się nader liczna grupa rodziców z dziećmi, zaproszenie na Festyn przyjęli Klub Seniora i podopieczni Świetlicy TPD „Chatka Puchatka” oraz Przedszkola „Chatka Puchatka”. 

     Niezmiennym powodzeniem wśród maluchów cieszyły się dmuchana zjeżdżalnia i ściana wspinaczkowa, przed którymi ustawiały się ogromne kolejki. Na rozlokowanym wzdłuż płyty boiska szkolnego szeregu „kącików tematycznych” młodsi i (nieco) starsi uczestnicy Festynu mogli liczyć na świetną zabawę i możliwość zgłębienia tajników różnych dziedzin wiedzy.  Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przygotowali m.in.: „Kącik u Sowy Mądrej Głowy”; „Kącik Plastyczny”, w tym - artystycznego malowania buź; „Kącik Języków Obcych”, „Biblijny”, „Bajkowo- Historyczny”. Ponadto można było malować farbami na dużym formacie, dokonać diagnostyki wczesnej dysleksji z pomocą specjalistów ze SPPP nr 5, zorganizowano również zabawy z nagrodami dla dyslektyków. Propagowano transplantologię w ramach programu „Drugie Życie”.

Na bocznych boiskach organizowane były zabawy i konkurencje sportowe. Ich uczestnicy  mogli liczyć na góry słodkości i superatrakcyjne nagrody. Ogromną popularnością cieszyły się konkursy dla najmłodszych na najlepsze wykonanie ulubionej piosenki czy recytację ulubionego wiersza.

     Program VIII Festynu Azorskiego, obok punktów stałych, uwzględniał wiele dodatkowych   atrakcji. Byliśmy świadkami wyjątkowego pokazu akrobatycznego zespołu freeruning-u  VICTIS  TEAM, spektaklu muzyczno teatralnego „Smerfny Dzień” w wykonaniu Przedszkola „Chatka Puchatka” oraz pokazu tanecznego Świetlicy TPD „Chatka Puchatka”. Zobaczyliśmy również walkę rycerską w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej,

a uczniowie ZSO nr 5 pod opieką nauczycieli i pedagoga ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi zaprezentowali pokaz gry na bębnach i układy taneczne.

 Festyn Azorski to kolejna udana inicjatywa szkoły przy ul. Chełmońskiego. Spotkał się on z zainteresowaniem, które przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Nade wszystko sprawił ogromną  przyjemność  mieszkańcom osiedla, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dorosłych i dzieci.

Organizatorzy Festynu Azorskiego składają serdeczne podziękowania Radzie Dzielnicy IV oraz innym sponsorom za wsparcie naszej inicjatywy.

Gorące pozdrowienia ślemy portalowi „NASZ PRĄDNIK” - partnerowi azorskiej imprezy.

 

 

Beata Kończakowska - Dziób


Akcja zbierania plastikowych nakrętek

Informujemy wszystkie klasy, ze akcja zbierania nakretek kończy się w dniu 9 czerwca.
Podsumowanie wyników pojawi się na stronie w dniu 15 czerwca.

BSCh

Wygenerowano w sekund: 0.03
544,140 unikalne wizyty