--->
Gimnazjum nr 14 w Krakowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 5
-> Najnowszy użytkownik: Joanna Ulinska

Przydatne linki

Mamy Przedsiębiorców Roku 2015 !!!

Przez dwa dni trzyosobowe zespoły – przedstawiciele wszystkich klas naszego gimnazjum i liceum – uczestniczyły w rywalizacji o to zaszczytne miano.

Komisja, w skład której wchodziły: panie dyrektor Mariola Reguła
i Beata Kończakowska – Dziób, pani Renata Koclęga – Hilevsky, psycholog
i doradca zawodowy z PPP nr 2 w Krakowie oraz Wasze koleżanki i koledzy: Paulina Stępień ( 3gb ), Maja Molik ( 3a lic ), Rafał Przybylski ( 3gc) oraz Damian Dąbkiewicz ( 3a lic ), miała nie lada wyzwanie dokonać oceny dwunastu zaangażowanych w przedsięwzięcie zespołów. Wszyscy pracowali niezwykle wytrwale, współpraca była na medal, a przy okazji - mogliśmy odkryć talenty artystyczne i oratorskie wielu uczestników
Dlatego też WSZYSTKIM serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział – i zapraszamy już dzisiaj do kolejnych zmagań. A zwycięzcami zostali…

w gimnazjum

Martyna Mazoń, Sebastian Dalewski, Maciej Mikuliszyn (2a)

w liceum

Krzysztof Czepiec, Julian Malczewski, Marcin Stasiun (3a )

GRATULUJEMY!!!

Nagrody ( zwycięzcom ) i dyplomy (wszystkim uczestnikom )
zostaną wręczone podczas Dni Patrona Gimnazjum.

Galeria zdjęć – już wkrótce!

 

Agnieszka Boczar

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W przyszłym tygodniu, 16 listopada, rozpoczyna się
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
( Global Entrepreneurship Week ),

ogólnoświatowa inicjatywa, mająca na celu promowanie idei
„bycia przedsiębiorczym”
wśród milionów uczestników na całym świecie.


Zapraszamy trzyosobowe zespoły z każdej klasy ( gimnazjum i liceum ) do udziału w zmaganiach o tytuł Przedsiębiorcy Roku 2015 –
czeka Was rywalizacja i dobra zabawa, a dla zwycięzców przygotowaliśmy ciekawe nagrody 

 

W ramach przygotowań uczniowie klasy trzeciej liceum – Maja Molik
i Damian Dąbkiewicz oraz Paulina Stępień ( 3B gimnazjum) i Rafał Przybylski ( 3C gimnazjum ) wraz z doradcą zawodowym, panią Agnieszką Boczar, wzięli udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. prof. Tischnera w Krakowie ( zdjęcia ze spotkania na stronie uczelni http://www.wse.krakow.pl/pl/aktualnosci/2068-ogolnopolski-tydzien-kariery-zdjecia ).

 

Również w poniedziałek, 16 listopada, o godzinie 7.30 odbędzie się spotkanie klasy 3 a liceum z przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii.

 

 

 

AB

Dzień koloru różowego

Uwaga!

 

Szkolna Rada Uczniowska przypomina,że jutro tj. 13 listopada w naszej szole jest dniem koloru RÓŻOWEGO

"Czytam, bo lubię."

Zapraszamy do - pierwszej w tym roku - jesiennej edycji naszego konkursu.

Tym razem rozpoczynamy nasze zmagania od Waszych propozycji, które - mamy nadzieję - stworzą Szkolną Listę Książek Wartych Przeczytania.

W dowolnej formie (np.: recenzja, list, kartka z pamiętnika/dziennika, opowiadanie) ukażcie swoje literackie fascynacje, dotyczące jednego utworu (powieści, opowiadania, dzieła dramatycznego, wiersza), zbioru opowiadań lub wierszy, całej twórczości ulubionego pisarza.

Podzielcie się z nami tym, co Was zachwyca.

Termin oddawania prac (biblioteka) upływa 25 listopada 2015r.


A. Boczar, J. Książek

III Krakowski Turniej Szkół Gimnazjalnych w Scrabble

 

Zapraszam wszystkich uczniów lubiących grać w Scrabble

na spotkanie informacyjne
w czwartek 5 listopada o godz. 12.50 
do sali 13.

 

Grażyna Zawadzka

Uroczyste ślubowanie na Rynku Głównym


 

 

 

29 października przedstawiciele klas pierwszych naszego gimnazjum wzięli udział w uroczystym ślubowaniu na Rynku Głównym. Wybór daty tego wydarzenia nie był przypadkowy, gdyż to właśnie w tym dniu obchodziliśmy 97 rocznicę wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej.

Wszyscy, którzy w południe przyszli na Rynek Główny, mogli podziwiać inscenizację w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej, uroczystą zmianę warty, złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową znajdującą się na Wieży Ratuszowej, a także ślubowanie Straży Miejskiej i uczniów pierwszych klas gimnazjalnych. Była to bardzo piękna uroczystość i byliśmy dumni z uczestnictwa w niej.

 

 

EG-K

Nowości w galerii zdjęć

 

 

 

 

W Galerii zostały umieszczono zdjęcia
z miniatury teatralnej
'Mit o Demeter i Korze"
wystawianej na naszej scenie przez klasy drugie.

 

 

 

Opieka artystyczna:
Pani Anna Montgomerty i Pani Jadwiga Woźniak

Wycieczka do Zakopanego

 

 

 

 

W dniu 20 października uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę integracyjną do Zakopanego. Zwiedziliśmy Cmentarz Zasłużonych i kościółek na Pęksowym Brzyzku oraz skocznię narciarską. Pomimio deszczu ze śniegiem pospacerowaliśmy też Krupówkami. Kulminacyjnym punktem programu było odwiedzenie domu Patrona naszej szkoły – Jana Kasprowicza. Kapryśna pogoda nie była nam straszna i wszystkim dopisywały znakomite humory.
Dziękujemy 
!!! Smile

 

 Wyjście do Collegium Maius

 

 

W piątek 16 października, tuż po Dniu Edukacji Narodowej, klasy 2A i 2B odwiedziły Collegium Maius i Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Collegium Maius zobaczyliśmy najstarsze pomieszczenia Akademii Krakowskiej, jak wówczas nazywał się UJ, a także wysłuchaliśmy bardzo ciekawie opowiedzianej historii tej
uczelni. Dane nam było zasiąść na miejscach profesorów w auli, w której do dnia dzisiejszego odbywają się ważne uroczystości. Wstąpiliśmy też do Collegium Novum, by zobaczyć, jak obecnie wyglądają sale wykładowe. Tym razem pogoda dopisała i mogliśmy w promieniach jesiennego słońca z przyjemnością pospacerować ulicami starego Krakowa.

 

 WIĘCEJ ZDJĘĆ

AM, BJK

Ślubowanie w Dniu Edukacji Narodowej

 

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w Dniu Edukacji Narodowej  odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.  W części oficjalnej  tej uroczystości przedstawiono sylwetkę i drogę życiową naszego patrona - Jana Kasprowicza, którego słowa


„I niechaj pomnę w mym życiu, żem człowiekiem jest przede wszystkim” 
 

 

są dewizą gimnazjum. Podczas ceremonii ślubowania pierwszoklasiści przyrzekali dbać o honor i tradycje szkoły, godnie reprezentować jej imię, okazywać innym szacunek, życzliwość i tolerancję, być uczciwym, zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zdolności. Tekst ślubowania, podpisany przez wszystkich pierwszaków, został wręczony Pani Dyrektor.

By tradycji stało się zadość, po ślubowaniu starsi koledzy zaprosili "beanów" na otrzęsiny, czyli nadszedł czas na zabawę w sympatycznej atmosferze. Wszyscy uczesnicy konkurencji wykazali się odwagą, cierpliwością i poczuciem humoru. W kilkuetapowej rywalizacji zwyciężyła klasa 1B.  Na zakończenie przewodniczący klas otrzymali z rąk Pani Dyrektor Kodeksy honorowe gimnazjalisty. 

 

GALERIA ZDJĘĆ


Wybory Przewodniczącego SzRU

W dniu 7 października odbyły się w naszym gimnazjum wybory Przewodniczącej/ Przewodniczącego Szkolnej Rady Uczniowskiej.

 

wejście do galerii zdjęć

Wygenerowano w sekund: 0.02
322,406 unikalne wizyty