Święto Patrona naszego Gimnazjum

Tradycyjnie w szkołach Rodziny Kasprowiczowskiej Dniem Patrona jest 12 grudnia, kiedy urodził się Jan Kasprowicz. To Jego święto.

Nasze gimnazjum organizuje wtedy Fetę Kasprusiową poprzedzoną Mszą Świętą w kościele parafialnym, gdzie powinna zgromadzić się cała społeczność szkolna, niezależnie od wyznania religijnego, w duchu ekumenizmu i tolerancji. Świątynia sprzyja refleksyjnej atmosferze zadumy po to, aby z artystycznego i życiowego dziedzictwa Patrona indywidualnie wybrać przesłanie dla siebie.

W tym roku Święto Patrona Szkoły będziemy obchodzić w środę, 12 grudnia, w 158. rocznicę urodzin Jana Kasprowicza. Gimnazjalistów obowiązuje strój galowy.

Gromadzimy sie o 7.30 w szkole a następnie uformujemy kolumnę i za pocztem sztandarowym udamy sie przez osiedle do kościoła na Mszę sw. o godz. 8.00.

Jest to szczególne Święto, pożegnanie Gimnazjum nr 14 im. Jana Kasprowicza z Patronem, gdyż w tym roku, jak wszystkie gimnazja w Polsce, zakończy swoją historę.

Sukces w Mikołajkowym Turnieju Scrabble

W dniu 7 grudnia uczniowie naszego Gimnazjum: Paulina Sewioł i Jakub Strojny z klasy 3c, uczestniczyli Mikołajkowym Turnieju Scrabble organizowanym przez XIV LO. Rywalizowali na słowa w gronie 20 graczy z czterech szkół. Wygrali wszystkie cztery rundy i uzyskali wysokie lokaty: Jakub zajął II miejsce, a Paulina III miejsce.

Gratulujemy!!!

SPEKTAKL DLA NIEPODLEGŁEJ

Najmniejszy Teatrzyk w Krakowie

SCENA NA CHEŁMOŃSKIEGO W NOWYCH DEKORACJACH

ma zaszczyt zaprosić w dniu 16 listopada na spektakl pt.

Powstałaś, Polsko!

Ze względu na uroczysty charakter wydarzenia
prosimy o przybycie w strojach galowych

Nauka nie musi być nudna!

Podczas Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uczniowie naszego gimnazjum, w środę 17 października, spędzili kilka godzin w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Wraz z prowadzącym zajęcia instruktorem wyznaczaliśmy szybkość dźwięku w powietrzu, mierząc czas pomiędzy zobaczeniem błysku, a usłyszeniem dźwięku wybuchu granatu hukowego oraz odległość do miejsca detonacji (ponad 300 metrów). Doświadczaliśmy na sobie skutków bezwładności, sprawdzaliśmy efekty rezonansu, huśtając się na sprzężonych huśtawkach, obserwowaliśmy swoje odbicia w zwierciadłach o  różnorodnych kształtach, słuchaliśmy dźwięków wydawanych przez obiekty, niekoniecznie będące instrumentami muzycznymi...  Wykonywaliśmy samodzielnie wiele doświadczeń, próbując dociec, jak działają urządzenia, które zostały nam oddane do dyspozycji.
    A wszystko to w blasku promieni słonecznych i w otoczeniu drzew, mieniących się wszystkimi barwami jesieni.
Naprawdę nauka nie musi być nudna !

BJK

Zapraszamy na Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Zmiany w dokumentach programu SPiNKA

Szanowni Państwo Rodzice uczniow klas trzecich,

W związku z wejściem w życie RODO, dokumenty niezbędne do rekrutacji nowych uczniów do programu zostały zmodyfikowane.
Prosimy zwrócić uwagę na zmianę w załącznikach 4 i 6 dotyczącą formularza rekrutacji.

Informacje zostały zamieszczone na stronie "Małopolska zawodowa" https://www.malopolska.pl/ksztalcenie-i-doradztwo-zawodowe/dokumenty-dla-partnerow

ZAŁĄCZNIK 4

ZAŁĄCZNIK 6

Otrzymaliśmy certyfikat

Dzień otwarty dla rodziców

W dniu 11 października 2018r. w godz.. 17.30 - 18.30 zapraszamy na dzień otwarty.

Żegnaj lato na rok!

Ostatni dzień letniej pogody (21.09. 2018) wykorzystaliśmy na rajd uczniów klas trzecich naszego gimnazjum. Podziwialiśmy urokliwe zakątki Doliny Będkowskiej i Doliny Kobylańskiej. Widzieliśmy krasowe źródło Będkówki, która dostarczyła nam mnóstwo emocji, gdywielokrotnie musieliśmy przekraczać jej nurt. Naszą uwagę przyciągnąłWodospad Szum oraz liczne wapienne skały, zwłaszcza jedna - bardzo okazała, potocznie nazywana Dupą Słonia. Chwile odpoczynku umililiśmy sobie dokazując na placu zabaw pod wyniosłą Sokolicą, w pobliżu słynnej Brandysówki. Wycieczkę zakończyliśmy sesją fotograficzną w Dolinie Kobylańskiej.

I tak pożegnaliśmy lato.

Podróż w czasie

13 września 2018 roku uczniowie klas 3,,a" oraz ,,c" naszego gimnazjum przenieśli się w czasie...

Trafili do ,,Kawiarni pod Pikadorem", w której spotykali się Skamandryci, artyści i literaci popularni w dwudziestoleciu międzywojennym. Choć był to krótki czas,to obfitował w wydarzenia zarówno historyczne, jak i artystyczne, filozoficzne, literackie.

W ramach lekcji uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, udało im się zdobyć stroje charakterystyczne dla epoki i odtworzyć klimat tamtych lat.

AR

Kompetencje kluczowe - projekt unijny

Rekrutacja uczniów do projektu

Koordynator szkolny: Pani Ewelina Majda email: biuro@fabrykapostepu.pl, tel.: 790 405 057