Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do III edycji programu

„Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją"

Honorowy patronat nad projektem objął

główny oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji

Galeria zdjęć z ETŚD

Konkurs czytelniczy

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu
CZYTAM, BO LUBIĘ.
Na początek proponujemy
młodzieżowy bestseller Dawca Lois Lowry.
Dawca to powieść o świecie, w którym ludzie zapomnieli, czym jest miłość.pamięć i ... kolory. Ogromna popularność książki sprawiła, że na jej podstawie nakręcono film "Dawca pamięci", którego premiera odbyła się 20 sierpnia br.

I etap KONKURSU odbędzie się 3 listopada.
Początek: godz. 9.20.

Do miłego zobaczenia !
ORGANIZATORZY

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Dyrektor i cała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie
zaprasza
do udziału w obchodach

EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

które odbędą się w dniach 6-10 października 2014 roku
w Gimnazjum nr 14 im. Jana Kasprowicza w Krakowie

pod hasłem "NIE DAM SIĘ DYSLEKSJI!""

Zapraszamy

• w poniedziałek o godz. 16.00 pedagogów i nauczycieli do prezentacji własnych pomysłów i doświadczeń w obszarze wspierania uczniów z dysleksją,
  • we wtorek o godz. 17.00 rodziców na wykład, warsztaty i indywidualne konsultacje prowadzone przez psychologów  ze  Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie,
  • w środę o 11.00 uczniów szkół podstawowych z nauczycielami na pokazy zajęć edukacyjnych,
  • w czwartek od 17.00 do 19.00 uczniów z rodzicami na zabawy edukacyjne,
  • w piątek drużyny ze szkół podstawowych do udziału w grze terenowej „Szlak 7 inteligencji ulicami Dzielnicy IV" oraz na UROCZYSTĄ GALĘ.

Partonat honorowy

informacja prasowa

Wybory! Wybory! Wybory!

W najbliższy piątek (3.10) na godzinie wychowawczej, w świetlicy szkolnej odbędą się wybory Przewodniczącej Szkolnej Rady Uczniowskiej.
Jak do tej pory zgłosiły się dwie kandydatki:
Karolina Poręba klasa 2B
   Natalia Mars klasa 3A
Do głosowania uprawnieni są wszyscy uczniowie Gimnazjum posiadający ważną legitymację szkolną.
Tak więc, nie bądź obojętny - weź legitymację i zagłosuj na swoją kandydatkę już w najbliższy piątek!!!

Teatr w trzech odsłonach – bezpłatne warsztaty dla gimnazjalistów

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) zaprasza gimnazjalistów do udziału bezpłatnych warsztatach Teatr w trzech odsłonach, organizowanych jako jedna z inicjatyw w ramach projektu Od potrzeby do pomysłu. Realizacja inicjatyw lokalnych

W ramach inicjatywy przeprowadzone zostaną trzy bloki warsztatów: teatralny, improwizacji oraz pantomimy. Każdy z bloków obejmować będzie sześć godzin warsztatowych. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy, którzy zapoznają uczestników z podstawowymi zasadami występów na scenie. Na zakończenie cyklu warsztatowego uczestnicy zaprezentują zdobyte umiejętności podczas otwartego dla publiczności happeningu, na który zostaną zaproszeni przedstawiciele społeczności lokalnej.

Szczegółowe informacje i zapisy do 30 września 2014 r.:

tel. 12 644 13 52, wersalik@krakownh.pl

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/830477303663360/

Ilość miejsc ograniczona!

Mehoffer na Mogilskim

Między 6 a 13 września wolontariusze, uczniowie szkół, dzieci, babcie, dziadkowie poświęcali czas aby wykładać mozaikę kamienną, która powstała na motywach malarskich Józefa Mehoffera, a zaprojektował to Lubosz Karwat. Powstał kolejny piękny fragment który naprawdę ten betonowy kawał Krakowa po prostu upiększył. Do akcji włączyła się również nasza szkoła. 9 września uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawców i p. Ewy Jawień tworzyli mozaikę, przycinając kamienne fragmenty, dopasowując je do projektu i tworząc dzieło, które będą mogli w przyszłości pokazywać swoim dzieciom i wnukom. Okazało się, że tworzenie sztuki jest zajęciem trudnym i żmudnym, ale dającym dużo satysfakcji z wykonanej pracy.

DG

75. rocznica

W dniu 17 września br. na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie poczty sztandarowe naszych szkół (Gimnazjum nr 14 i XIV Liceum Ogólnokształcącego) wzięły udział w uroczystych obchodach 75. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę
we wrześniu 1939 roku.

Uroczystość patriotyczno-religijna została zorganizowana pod Honorowym Patronatem Marka Sowy - Marszałka Województwa Małopolskiego, przez Komitet Opieki Nad Miejscami Zbrodni Komunizmu i Związek Piłsudczyków Oddział Małopolski.

W programie uroczystości znalazły się m.in.:

·         Msza Święta koncelebrowana w intencji wszystkich ofiar komunizmu i w intencji Ojczyzny w Kaplicy Cmentarza Rakowickiego.

·         Uroczystość patriotyczna przy Symbolicznej Mogile-Pomniku Ofiar Komunizmu: modlitwa za poległych, wystąpienia gości,  hołd ofiarom w pieśni i słowie, Apel Pamięci, Salwa Honorowa,  złożenie kwiatów przy Symbolicznej Mogile, zakończenie uroczystości przez Orkiestrę Wojskową /Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

AM

KONKURS MATEMATYCZNY

ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PRZYJMUJĄ NAUCZYCIELE MATEMATYKI DO DNIA 30 WRZEŚNIA.

ZADANIA I ETAPU ROWIĄZUJE SIĘ W CZTEROOSOBOWYCH DRUŻYNACH.

PO ZAKWALIFIKOWANIU DO II ETAPU - RYWALIZACJA INDYWIDUALNA.

KONKURS SAMOFINANSUJĄCY - KOSZT 7,50 ZŁ

PRZYKŁADOWE ZADANIA

Informacja dla Rodziców!

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie w najbliższy czwartek, 11 września,
o godz. 17.00 - klasy I,
17.15 - klasy II i III

SCRABBLE W SZKOLE

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY

GRĄ SCRABBLE

CHCESZ TRENOWAĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

UCZESTNICZYĆ W ROZGRYWKACH I TURNIEJACH

ZGŁOŚ SIĘ DO PANI GRAŻYNY ZAWADZKIEJ

Obiadki

Obiady wydawane są w świetlicy szkolnej na długiej przerwie o godzinie 12.50.

Cena jednego obiadu wynosi 7,5 zł - zasady jak w zeszłym roku

SMACZNEGO!