--->
Gimnazjum nr 14 w Krakowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 5
-> Najnowszy użytkownik: Joanna Ulinska

Przydatne linki

Pomagać bezwarunkowo

 

Zajęcia w ARTETECE

   

 

5 grudnia uczniowie klas 2A i 2B mieli okazję uczestniczyć w warsztatach o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Była to ciekawa lekcja jezyka polskiego, historii oraz bibliotekoznawstwa.
Później przenieśli się do ARTETEKI w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, gdzie odbyły się nietypowe lekcje wychowawcze. 

Twórcza przestrzeń tego miejsca sprzyjała wymianie myśli, dyskusjom i wspólnej zabawie mikołajkowej. Na koniec uczniowie mieli okazję rywalizować w grach planszowych. Dzięki temu mogli przekonać się, że są  one doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji i komputera.


 

 

Noc Filmowa - przeczytaj regulamin!

REGULAMIN NOCY FILMOWEJ

 

 

1. Noc Filmowa odbędzie się dnia 9.12.2016r. w godz. 17-21

2. Uczestnikami Nocy Filmowej mogą być uczniowie wszystkich klas Gimnazjum nr 14 w Krakowie, którzy przyniosą od rodziców/prawnych opiekunów podpisane zgody na uczestnictwo w imprezie, a wychowawca ucznia nie zgłosi sprzeciwu (np. ze względu na zachowanie czy frekwencję ucznia)

3. Impreza przeznaczona jest wyłącznie dla obecnych uczniów naszej szkoły. Zabronione jest wprowadzanie osób z zewnątrz - w tym absolwentów.

4. Każdy z uczestników powinien przybyć do szkoły w godz. 16.30-16.50

5. Uczestnik Nocy Filmowej może opuścić szkołę w trakcie trwania imprezy jedynie w przypadku, gdy odbierze go rodzic lub prawny opiekun.

6. Zabronione jest w czasie trwania Nocy Filmowej opuszczanie budynku szkoły.

7.Wszelkie problemy, takie jak konieczność opuszczenia Sali (np. wyjście do toalety), złe samopoczucie i in. Należy koniecznie zgłosić opiekunowi obecnemu na Sali.

8.Każdy może wziąć ze sobą własny prowiant oraz napoje.

9. Zabronione jest przynoszenie i spożywanie jakichkolwiek używek.

10. Za zniszczenia mienia szkoły podczas Nocy Filmowej odpowiada sprawca.

11. Każda osoba, która złamie warunki regulaminu, opuści szkołę po uprzednim wezwaniu rodziców oraz poniesie dalsze, adekwatne do szkody konsekwencje.

12. każdy uczestnik zobowiązany jest do podpisania i przestrzegania Regulaminu Nocy Filmowej oraz respektowania Statutu Szkoły

13. Podpisaną zgodę rodziców/prawnych opiekunów należy dostarczyć p. Annie Montgomery najpóźniej do 7.12.2016 r.

"Sercem i mieczem"

 

"Scena przy Chełmońskiego" ma się znakomicie.
Podczas uroczystości podsumowania projektu „Potyczki z Sienkiewiczem” obejrzeliśmy przedstawienie „Sercem i mieczem” poświęcone najważniejszym powieściom pisarza.

Kto z Państwa nie miał okazji być dzisiaj w szkolnym teatrze, niech żałuje.
Serdecznie gratulujemy Aktorom oraz Pani Jolancie Stachowskiej i Pani Annie Montgomery.

 

 

 

 

 

Zdjęcia ze spektaklu znajdują się w Galerii.

 

W zimie warto częściej sprawdzać stan powietrza w Krakowie

 

Informacje z automatycznego systemu monitoringu jakości powietrza na terenie Krakowa są dostępne na stronie WIOŚ Kraków: http://monitoring.krakow.pios.gov.pl

 

Zasady postępowania związane z zagrożeniami będącymi następstwem przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza dostępne są na stronie Centrum Zarządzania  Kryzysowego Miasta Krakowa: http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=46154

 

 

Dyżurny CZK Miasta Krakowa

Turniej Andrzejkowy Scrabble

 

29 listopada odbył się


 Szkolny Turniej Andrzejkowy Scrabble.

 

Najlepsi  powalczą w przyszły wtorek
 

w II Dzielnicowym Turnieju Scrabble.

 

 

 

 

 

Zwycięzcy turnieju:

 

 

I miejce  Paulina Sewioł

II miejsce Jakub Strojny

III miejsce Krzysztof Dzięgiel

 

 

Gratulujemy!

 

 

Reguły gry Scrabble znajdziesz tutaj

Relacja z wycieczki do naszej stolicy

Wycieczka do Warszawy

 

Dziewiątego listopada, tuż po szóstej rano, wyruszyliśmy na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Autokar był wypełniony po brzegi uczniami liceum oraz klas trzecich gimnazjum, podróżujących pod opieką naszych profesorów, pań: Agnieszki Boczar, Anny Montgomery, Eweliny Sikory i Jolanty Stachowskiej oraz pana Dariusza Godynia. Naszym pilotem był pan Bogusław Grzybowski, właściciel firmy turystycznej, która już po raz kolejny zorganizowała nam wyjazd.

Stolica przywitała nas niemal zimową pogodą. Pomimo deszczu ze śniegiem, wraz z przesympatycznym panem Sebastianem, przewodnikiem po Warszawie, zwiedzaliśmy Stare Miasto, poznając jego najpiękniejsze zakątki oraz ich niezwykłą historię. Szczególnym miejscem, które na zawsze zostanie w naszej pamięci, był Cmentarz Powązkowski, na którym mieliśmy zaszczyt i honor złożyć kwiaty oraz zapalić znicze na grobach Rudego, Alka, Zośki i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Trudno opisać nasze wzruszenia. Na koniec dnia przenieśliśmy się do magicznej krainy, zwiedzając wystawę plenerową przy pałacu w Wilanowie - Królewski Ogród Świateł.

Po noclegu spędzonym w hostelu „Praga” wyruszyliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Była to wyjątkowa Lekcja Historii, podczas której przewodnicy opowiadali nam, jak wyglądały naprawdę tamte dni, jakim niezwykłym bohaterstwem wykazali się uczestnicy tamtych wydarzeń, nierzadko nasi rówieśnicy. Jedna z grup miała zaszczyt spotkać się i porozmawiać z panem Henrykiem Wasilewskim, drukarzem, przesłuchiwanym na alei Szucha, więźniem Pawiaka, który pomimo swoich dziewięćdziesięciu dwóch lat do dzisiaj pracuje
w muzeum, przekazując prawdę kolejnym pokoleniom. Urzekła nas nie tylko Jego historia, ale także ogromna energia i życzliwość, którą nas obdarzył.

Kolejno znaleźliśmy się w Centrum Nauki Kopernik, w którym, przez kilka godzin, mogliśmy dotknąć – dosłownie i w przenośni – różnych dziedzin wiedzy: przede wszystkim wykonać samodzielne eksperymenty, poznać niezwykłe zdobycze cywilizacji, zgłębić tajemnice zmysłów i ludzkiego ciała, stanąć oko
w oko z prądem w Teatrze Wysokich Napięć, wspiąć się na pokład tonącego Titanica i wiele, wiele innych. Czas upływa tam, niestety, bardzo szybko!

A na koniec wycieczki został nam wielogodzinny, z powodu korków i robót drogowych, powrót do Krakowa. Pomimo zmęczenia, spowodowanego przede wszystkim ilością wrażeń i wydarzeń, mogliśmy jednak stwierdzić, że czas jest naprawdę względny – przecież dopiero wyjeżdżaliśmy do Warszawy – którą serdecznie my, mieszkańcy Grodu Kraka – POZDRAWIAMY!

 

 

zadowoleni uczniowie         

Trzymamy formę

Zebranie z rodzicami

Przypominamy, że najbliższe zebranie odbędzie sie 17 listopada o 17.30.

Zapraszamy!

Klub Gier Wszelakich

 

  

Nadchodzi czas długich wieczorów...

 

Wciągnij się w zdrową rywalizację,
rozwiń swoją kreatywność!

 

Już wkrótce odbędzie się Szkolny Turniej Andrzejkowy Scrabble - przyjdź potrenować!


KLUB GIER WSZELAKICH

zaprasza 

w każdy czwartek w godzinach popołudniowych (do wspólnego ustalenia)


zapisy w dniach 14 listopada - 16 listopada
u p. Grażyny Zawadzkiej, sala 13


 

 

Pamiętamy...

"Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)"

Jędrzej Moraczewski

 

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzimy corocznie 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r, po 123 latach zaborów (1795 - 1918).

Ten szczególny, dla historii Polski dzień, upływa tradycyjnie pod znakiem państwowych uroczystości, biegów, marszów, manifestacji.

W dniu 10 listopada, uczniowie naszej szkoły, odbyli symboliczny marsz trasą z Kopca Kościuszki na Kopiec Piłsudskiego w Krakowie, gdzie złożyli biało - czerwone kwiaty.

 

Wygenerowano w sekund: 0.03
700,845 unikalne wizyty