Zapraszamy do XIV LO!

Dni otwartej szkoły!!!

22 III - czwartek, 17.00 – 19.00

12 V - sobota, 10.00 – 13.00

Zapraszamy gimnazjalistów i ich rodziców.

Poznacie naszą ofertę edukacyjną, poznacie szkołę,

spotkacie się z nauczycielami.

Ale oprócz rozmów będzie trochę zabawy Smile

Więc jeśli chcesz zatańczyć tango, zapraszamy na pierwszą lekcję! Przyjdź z partnerem/partnerką, zabierz wygodne buty i… uśmiech Jeśli Ci się spodoba, dołącz do naszych uczniów. Tańczymy w każdą środę od 15.00 - 15.45.

A gdy uznasz, że Twój dzwonek w telefonie jest mało oryginalny, w naszym radiu nagrasz sobie własny, jedyny, niepowtarzalny. Wpadnij, a nasi radiowcy pomogą Ci go skomponować

Twoją pasją jest poszukiwanie? Odkrywanie? Mamy specjalistów w dostrzeganiu niewidzialnego. Biologowie zapraszają na detektywistyczne spotkanie, czyli biologię w służbie prawa.

I jeszcze wiele, wiele radości i uśmiechów będzie

A Wy? Będziecie?

26. finał WOŚP

Szanowni Państwo,

Za nami kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Udało nam się zebrać ponad 2 300 PLN !!!

W tym na terenie szkoły 559,11 zł oraz w dniu finału na ulicach Krakowa 1807 zł.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierali akcję, uczniom, rodzicom oraz nauczycielom.

W szczególności słowa uznania należą się naszym wolontariuszom, którzy dzielnie kwestowali w niedzielę 14 stycznia. A byli to uczniowie klas pierwszych XIV LO:

Martyna Szuba, Wiktoria Ochońska, Gabriela Kocanda, Klaudia Wiśniewska, Mateusz Cieślik, Oskar CzepieNatalia Bystroń, Krzysztof Stefaniuk, Ola Sicińska, Paulina Frybes, Szymon Ładowski

Teresa Turaj, koordynator WOŚP w naszej szkole

26.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole!

W tym roku fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by pozyskane środki były wykorzystane na leczenie noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

W naszej szkole odbędą się:

• Noc Filmowa, (5 stycznia 2018 r.) podczas której wolontariusze będą zbierać datki, w zamian za słodki upominek
• Loteria fantowa, (8 stycznia 2018 r.- najbliższy poniedziałek) na każdej przerwie w sali 25 będzie można wziąć udział w loterii fantowej. Dużo niespodzianek! Każdy los wygrywa!
• Przedstawienie teatralne w wykonaniu Klubu Seniora, (12 stycznia 2018 r.) podczas którego wolontariusze będą zbierać datki na fundację

W dniu finału, czyli w niedzielę 14 stycznia, nasi wolontariusze będą kwestować poza szkołą, w rejonach uzgodnionych ze sztabem.

Akcję organizujemy we współpracy ze sztabem przy Gazecie Krakowskiej.

Noc Filmowa już w piątek!

Samorząd szkolny serdecznie zaprasza wszystkich uczniów na NOC FILMOWĄ!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ REGULAMIN

Wystawa w 110 rocznicę śmierci

28 listopada 1907 roku zmarł Stanisław Wyspiański,

wybitny dramaturg, poeta, malarz, grafik, architekt.

Tworzył w epoce Młodej Polski.

Bywa nazywany czwartym wieszczem polskim.

Wystawę przygotowała p. Jolanta M. Stachowska

Prace wykonali uczniowie pod kierunkiem p. Ewy Jawień

Regulamin projektu z zakresu doradztwa zawodowego SPInKa

Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania regulaminu projektu realizowanego w naszej szkole

"Twój Vincent"

Dnia 14 listopada klasy drugie i trzecie gimnazjum doświadczyły wyjścia na film opisujący fragmenty z życia i twórczości holenderskiego malarza Vincenta van Gogha.

Film, wykonany niezwykłą techniką animacji poklatkowej, dostarczył nam wielu przeżyć i wzruszeń.

EJ

Klub Gier Wszelakich

KOŁO SCRABBLE

zaprasza

na spotkania w czwartki

15.00-17.00

sala 13

Pierwsze spotkanie 2. listopada

Program „Uśmiech dziecka”

W dniu 4 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole pierwsza z cyklu imprez organizowanych w ramach programu „Uśmiech Dziecka”.

W spotkaniu brali udział podopieczni świetlicy środowiskowej „Chatka Puchatka ”i wolontariusze XIV Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 14.

Po poczęstunku nasi mili goście bawili się przy muzyce i rywalizowali w ciekawych konkursach przygotowanych przez naszych uczniów.

Przy przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy pracowało 12 wolontariuszy.

W miesiącu listopadzie zaplanowano zmagania sportowe „Jesień na sportowo” i zabawę Andrzejkową.

Jerzy Chwojka