Zdjęcia z gali ETŚD

Zapraszamy do Galerii zdjęć

Ślubowanie na Rynku Głównym

W piątek 28 października delegacja uczniów z naszej szkoły w postaci Pocztu Sztandarowego naszego Gimnazjum  wzięła udział w obchodach 98 rocznicy wyzwolenia Krakowa. Główne uroczystości wraz z inscenizacją grup rekonstrukcyjnych odbyły się w południe na Rynku Głównym. W programie uroczystości znalazły się ponadto: uroczysta zmiana warty pod Wieżą Ratuszową, ślubowanie pierwszych klas gimnazjalnych wszystkich gimnazjów naszego miasta,złożenie kwiatów pod tablicą na Wieży Ratuszowej oraz wręczenie nagród zwycięzcom biegu sztafetowego im. Antoniego Stawarza.

Zdjęcia ze ślubowania

Informujemy, że w galerii umieszczono zdjęcia ze ślubowania klas pierwszych.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Dyrektor i cała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie

zaprasza do udziału w obchodach

EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

które odbędą się w dniach 17-21 października 2016 roku

POD HASŁEM "UCZEŃ PODWÓJNIE WYJĄTKOWY"-W ŚWIECIE ZMYSŁÓW

W wykładach, warsztatach, konkursach oraz zabawach edukacyjnych skierowanych do rodziców, nauczycieli i uczniów wezmą udział specjaliści terapii pedagogicznej ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie oraz Pani Ewa Witowska-Jeleń, Prezes Polskiego Towarzystwa Ortoptycznego.

ZOBACZ PLAKAT INFORMACYJNY

WYWIAD - RADIO KRAKÓW

Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Krakowa

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Dysleksji

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego

Rada Dzielnicy IV Pradnik Biały

Współpraca:

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi

Obejrzeliśmy wystawę "Van Gogh Alive"

"Po Berlinie, Mediolanie, Florencji, Szanghaju, Petersburgu, Seulu, Singapurze i Warszawie nadszedł czas na Kraków – miasto, które całemu światu kojarzy się z bogactwem kultury i sztuki. Długo wyczekiwana, światowej sławy wystawa "Van Gogh Alive", która na przełomie zeszłego i obecnego roku zachwyciła mieszkańców stolicy, od 20 sierpnia br. zagościła w nowo powstałym centrum wystawienniczym w Zabytkowym Budynku Dworca Głównego PKP przy Galerii Krakowskiej."

"Czasy kiedy jedyną formą eksponowania sztuki było wieszanie obrazów na ścianach galerii, dawno minęły…" (lifestyleasia.com)

Aby przekonać się o tym, klasy 3A i 3B odwiedziły w czwartek 6 października multimedialną wystawę "Van Gogh  Alive".

Czy entuzjastyczne recenzje przytoczone powyżej odpowiadają rzeczywistości?
Każdy musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Jednak, by móc to zrobić, należy wystawę zobaczyć.

BJK

W Małopolskim Ogrodzie Sztuki

W dniu 27 września 2016 roku część uczniów klas trzeciej gimnazjum udała się wraz z Panią Ewą Jawień i Panem Grzegorzem Dadałem do Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Młodzież wzięła tam udział w warsztatach literacko – fotograficznych „Dobre myśli – słowa w sieci”. Zajęcia rozwijały kreatywność językową i wizualną. Prace uczestników, którzy proszeni byli o zabranie na spotkanie białych koszulek sportowych bez rękawów, zwieńczy wystawa „literackiego obiektu” – książki, oraz projekcja wideo art ze zdjęć powstałych w trakcie warsztatów, zorganizowanych w ramach programu BON KULTURY.

Kółko matematyczne w Instytucie Matematyki UJ

Informujemy, że Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje kółka matematyczne dla uczniów szkoł podstawowych (w grupach wiekowych 1-3 klasa, 4-6 klasa),  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zajęcia odbywają się w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UJ
ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 6.

Kółko matematyczne dla uczniów gimnazjum

Pierwsze zajęcia odbędą się 13 października 2016 r.

zajęcia będą w czwartki, godz. 17.30-19.00, sala 1093
w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UJ
ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 6 w Krakowie.

Wycieczka klas drugich

30 września klasy drugie pod opieką swoich wychowawców, czyli pań Grażyny Zawadzkiej, Elżbiety Radoń i Beaty Skrzyckiej-Chwojki oraz geografa - p. Dariusza Godynia pojechały do Kurozwęk w woj. świętokrzyskim. Po dosyć długiej podróży dojechaliśmy do pięknie odnowionego pałacu. Zwiedziliśmy miejscami przerażające podziemia, odrestaurowane wnętrza pałacowe, wysłuchaliśmy (niektórzy w ciszy) ciekawej historii tego budynku i rodu właścicieli - Popielów. Na obszarze posiadłości pałacowych znajduje się hodowla bizonów, którą mozna zobaczyć z pokładu specjalnie przygotowanego wozu. Można się było sporo dowiedzieć o tych majestatycznych zwierzętach. Można było też spróbować ujeżdżać bizony (niektórym się to udało), a dokładniej ich sztuczną wersję :)
Ten rok został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza. Doskonale wpisuje się to w kolejny punkt programu, a mianowicie labirynt w polu kukurydzy, w którym trzeba było znaleźć odpowiednie punkty orientacyjne i odpowiedzieć na pytania dotyczące życia i twórczości naszego noblisty. Na zakończenie zmęczeni i głodni moglismy się pożywić pyszną
 pizzą z pałacowej pizzerii.

zdjęcia dostępne u p. Dariusza Godynia

Podziękowanie od Europejskiej Ligi Walki z Rakiem

Uczennice z klasy 3C pod opieką p. Ewy Gładkowskiej-Kmieć otrzymały podziekowanie za udział w konkursie Europejskiej Ligi Walki z Rakiem 2016. Konkurs polegał na zaprojektowaniu plakatu promującego zdrowy styl życia, który może zapobiec zachorowaniu na raka.

Dzień Chłopaka

30 września - Dzień Chłopaka w naszej szkole.

Wycieczka klas 3A i 3B

W środę 28 września klasy 3A i 3B kolejny raz wyruszyły wspólnie na jesienny spacer -  tym razem do Lasu Wolskiego. Odwiedziliśmy krakowskie ZOO. Oglądaliśmy panoramę naszego miasta z Kopca Piłsudskiego. W rezerwacie geologicznym "Panieńskie Skały" poznaliśmy "Legendę o pannach zwierzynieckich". A na koniec podziwialiśmy renesansową architekturę Willi Decjusza na Woli Justowskiej. W tym roku nie tylko humory, ale też pogoda nam dopisała.

W galerii
zdjęć znajdziecie kilka fotografii z naszej wyprawy.

BJK