--->
Gimnazjum nr 14 w Krakowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 5
-> Najnowszy użytkownik: Joanna Ulinska

Przydatne linki

Klub Gier Wszelakich

 

  

Nadchodzi czas długich wieczorów...

 

Wciągnij się w zdrową rywalizację,
rozwiń swoją kreatywność!

 

Już wkrótce odbędzie się Szkolny Turniej Andrzejkowy Scrabble - przyjdź potrenować!


KLUB GIER WSZELAKICH

zaprasza 

w każdy czwartek w godzinach popołudniowych (do wspólnego ustalenia)


zapisy w dniach 14 listopada - 16 listopada
u p. Grażyny Zawadzkiej, sala 13


 

 

Pamiętamy...

"Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)"

Jędrzej Moraczewski

 

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzimy corocznie 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r, po 123 latach zaborów (1795 - 1918).

Ten szczególny, dla historii Polski dzień, upływa tradycyjnie pod znakiem państwowych uroczystości, biegów, marszów, manifestacji.

W dniu 10 listopada, uczniowie naszej szkoły, odbyli symboliczny marsz trasą z Kopca Kościuszki na Kopiec Piłsudskiego w Krakowie, gdzie złożyli biało - czerwone kwiaty.

 

Zdjęcia z gali ETŚD

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć


Ślubowanie na Rynku Głównym

 

W piątek 28 października delegacja uczniów z naszej szkoły w postaci Pocztu Sztandarowego naszego Gimnazjum  wzięła udział w obchodach 98 rocznicy wyzwolenia Krakowa. Główne uroczystości wraz z inscenizacją grup rekonstrukcyjnych odbyły się w południe na Rynku Głównym. W programie uroczystości znalazły się ponadto: uroczysta zmiana warty pod Wieżą Ratuszową, ślubowanie pierwszych klas gimnazjalnych wszystkich gimnazjów naszego miasta,złożenie kwiatów pod tablicą na Wieży Ratuszowej oraz wręczenie nagród zwycięzcom biegu sztafetowego im. Antoniego Stawarza. 

Zdjęcia ze ślubowania

Informujemy, że w galerii umieszczono zdjęcia ze ślubowania klas pierwszych.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Dyrektor i cała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie 

zaprasza do udziału w obchodach

 

EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

 

które odbędą się w dniach 17-21 października 2016 roku 

 

POD HASŁEM "UCZEŃ PODWÓJNIE WYJĄTKOWY"-W ŚWIECIE ZMYSŁÓW

 

 

W wykładach, warsztatach, konkursach oraz zabawach edukacyjnych skierowanych do rodziców, nauczycieli i uczniów wezmą udział specjaliści terapii pedagogicznej ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie oraz Pani Ewa Witowska-Jeleń, Prezes Polskiego Towarzystwa Ortoptycznego.

 

ZOBACZ PLAKAT INFORMACYJNY

 

WYWIAD - RADIO KRAKÓW

 

Patronat honorowy: 

 

Prezydent Miasta Krakowa

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Dysleksji

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego

Rada Dzielnicy IV Pradnik Biały

 

Współpraca:

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna 
dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi


 

    
       

Obejrzeliśmy wystawę "Van Gogh Alive"

"Po Berlinie, Mediolanie, Florencji, Szanghaju, Petersburgu, Seulu, Singapurze i Warszawie nadszedł czas na Kraków – miasto, które całemu światu kojarzy się z bogactwem kultury i sztuki. Długo wyczekiwana, światowej sławy wystawa "Van Gogh Alive", która na przełomie zeszłego i obecnego roku zachwyciła mieszkańców stolicy, od 20 sierpnia br. zagościła w nowo powstałym centrum wystawienniczym w Zabytkowym Budynku Dworca Głównego PKP przy Galerii Krakowskiej."


 
 

 

"Czasy kiedy jedyną formą eksponowania sztuki było wieszanie obrazów na ścianach galerii, dawno minęły…" (lifestyleasia.com)

 

 

 

 

 

Aby przekonać się o tym, klasy 3A i 3B odwiedziły w czwartek 6 października multimedialną wystawę "Van Gogh  Alive".

Czy entuzjastyczne recenzje przytoczone powyżej odpowiadają rzeczywistości?
Każdy musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Jednak, by móc to zrobić, należy wystawę zobaczyć.

 

 

BJK

 

W Małopolskim Ogrodzie Sztuki

 

 

W dniu 27 września 2016 roku część uczniów klas trzeciej gimnazjum udała się wraz z Panią Ewą Jawień i Panem Grzegorzem Dadałem do Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Młodzież wzięła tam udział w warsztatach literacko – fotograficznych „Dobre myśli – słowa w sieci”. Zajęcia rozwijały kreatywność językową i wizualną. Prace uczestników, którzy proszeni byli o zabranie na spotkanie białych koszulek sportowych bez rękawów, zwieńczy wystawa „literackiego obiektu” – książki, oraz projekcja wideo art ze zdjęć powstałych w trakcie warsztatów, zorganizowanych w ramach programu BON KULTURY.

Kółko matematyczne w Instytucie Matematyki UJ

Informujemy, że Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje kółka matematyczne dla uczniów szkoł podstawowych (w grupach wiekowych 1-3 klasa, 4-6 klasa),  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zajęcia odbywają się w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UJ
ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 6.

 

Kółko matematyczne dla uczniów gimnazjum 

Pierwsze zajęcia odbędą się 13 października 2016 r.


zajęcia będą w czwartki, godz. 17.30-19.00, sala 1093
w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UJ
ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 6 w Krakowie.

Wycieczka klas drugich

 

30 września klasy drugie pod opieką swoich wychowawców, czyli pań Grażyny Zawadzkiej, Elżbiety Radoń i Beaty Skrzyckiej-Chwojki oraz geografa - p. Dariusza Godynia pojechały do Kurozwęk w woj. świętokrzyskim. Po dosyć długiej podróży dojechaliśmy do pięknie odnowionego pałacu. Zwiedziliśmy miejscami przerażające podziemia, odrestaurowane wnętrza pałacowe, wysłuchaliśmy (niektórzy w ciszy) ciekawej historii tego budynku i rodu właścicieli - Popielów. Na obszarze posiadłości pałacowych znajduje się hodowla bizonów, którą mozna zobaczyć z pokładu specjalnie przygotowanego wozu. Można się było sporo dowiedzieć o tych majestatycznych zwierzętach. Można było też spróbować ujeżdżać bizony (niektórym się to udało), a dokładniej ich sztuczną wersję :)
Ten rok został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza. Doskonale wpisuje się to w kolejny punkt programu, a mianowicie labirynt w polu kukurydzy, w którym trzeba było znaleźć odpowiednie punkty orientacyjne i odpowiedzieć na pytania dotyczące życia i twórczości naszego noblisty. Na zakończenie zmęczeni i głodni moglismy się pożywić pyszną
 pizzą z pałacowej pizzerii.

 

 

zdjęcia dostępne u p. Dariusza Godynia

Podziękowanie od Europejskiej Ligi Walki z Rakiem


 

 

 

 

 Uczennice z klasy 3C pod opieką p. Ewy Gładkowskiej-Kmieć otrzymały podziekowanie za udział w konkursie Europejskiej Ligi Walki z Rakiem 2016. Konkurs polegał na zaprojektowaniu plakatu promującego zdrowy styl życia, który może zapobiec zachorowaniu na raka.

Wygenerowano w sekund: 0.03
737,217 unikalne wizyty