--->
Gimnazjum nr 14 w Krakowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 5
-> Najnowszy użytkownik: Joanna Ulinska

Przydatne linki

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w XIV LO i Gimnazjum nr 14

 

 

Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych,  znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj  mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej i ciężkiej nocy cierpień...   

(Józef Piłsudski)

 

8 listopada na deskach teatru szkolnego odbyła się uroczystość poświęcona 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległego bytu - po 123 latach niewoli. Pierwszą odsłonę uroczystości stanowiła inscenizowana lekcja historii w wykonaniu młodych aktorów Sceny przy Chełmońskiego.  Roli nauczyciela (rewelacja !) podjął się  p. Marcin Szymoniak. W „rozśpiewanej” części drugiej, w której aktywny udział wzięła również licznie zgromadzona publiczność, zaprezentowano wybrane pieśni legionowe.                      

Pieczę nad „niepodległościową” imprezą sprawowali nauczyciele: p.Anna Montgomery, p.Małgorzata Wołos, p.Marcin Szymoniak i p.Andrzej Tadus.  Do jej niewątpliwego sukcesu przyczynili się ponadto uczniowie: Kinga Baran (2b lic.), Patrycja Franczak (2a lic.), Dominika Horwat (2b lic.), Karolina Kotaś (2b lic.), Aleksandra Lampa (3A gim.), Karolina Mituś (3A gim.), Anna Syguła (2b lic.), Dawid Dudek (3d lic.), Aleksander Kiryłów (3A gim.) oraz Dariusz Więcek (3d lic.).

 

AT

LEKCJA HISTORII W KINIE- „WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI”

4 XI 2013r. klasa III A wraz z wychowawcą wybrała się do kina na najnowszy film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Opowiada on nie tylko historię Lecha Wałęsy, który razem z "Solidarnością" walczył o Polskę wolną od komunizmu. Mieliśmy możliwość zobaczenia na ekranie ważnych kart polskiej historii współczesnej. Wajda pokazuje w swoim filmie czasy trudne, w których poczucie wolności, zaufania i solidarności były mocnym orężem w walce z reżimem komunistycznym. Po seansie zapytałam moich uczniów o opinie. Były różne, ale wszyscy stwierdzili, że dzięki filmowi ich wiedza na temat ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski znacznie wzrosła.

 

MW

Owoce jesieni

 

Uczennice klasy 1A:

Ola Jantos,

Ada Sparzyńska,

Karina Bońdos,

Karolina Matura

wzięly udział w wojewódzkim konkursie "Owoce jesieni".

Wyniki konkursu zostana ogłoszone 6 listopada,

a prace po wystawie przekazane do jednego z Domów Pomocy Społecznej.

 

JW

KF5 zaprasza ...

Koło Fotograficzne KF5 zaprasza

 

...

do galerii portretów :)

Wyjazd na baseny termalne

 

Wycieczka SKTK „5-ta Strona Świata”

9 listopada 2013 roku


Poprad AquaCity (Słowacja)


 

 

 Kąpielisko Termalne Poprad oferuje krystalicznie czystą wodę termalną o temperaturze 28-36° C. Baseny kryte i otwarte o łącznej powierzchni 2160 m2 wyposażone w hydromasaże, gejzery, grzyb wodny, natryski, łóżka wodne i inne atrakcje.

 

Koszt wycieczki to 45 zł (transport i ubezpieczenie)+ 8 Euro

Należy ze sobą zabrać oczywiście strój kapielowy, ręczniki, klapki, coś do jedzenia i pieniadze na drobne zakupy (EURO !!)

 

Zbiórka o godz. 7.50 przy stadionie Wisły Kraków od ul. Reymonta

przewidywany powrót ok. godz. 20.00

 

Zapisy do poniedziałku 4 listopada (wpisowe 45 zł)- p. Dariusz Godyń

 

strona informacyjna Aquacity: http://www.aquacityresort.com/pl/


Kto nie był, niech żałuje

 

W dniu 26 października odbyła się już trzecia w tym roku szkolnym wycieczka SKTK "5-ta strona świata", tym razem do najbliższego naszej szkole Parku Narodowego - do Ojcowa! Bardzo zgrana i wesoła grupa młodzieży, na czele z opiekunem, prof. Godyniem, zeszła najpierw w otchłań Groty Łokietka, by półtorej godziny później szturmować to co zostało z zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie.  Po drodze mieliśmy okazję oglądać tradycyjną zabudowę w Dolinie Prądnika, stawy i ostatnie chwile Złotej Jesieni. Pogoda dopisała, humory również, trochę brakowało sił, ale bezpiecznie i na czas dotarliśmy z powrotem do Krakowa.  Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w szkolnej galerii i na stronie geograficznej www.facebook.com/ProfesorGodyn


Wkrótce zapowiedź kolejnej wycieczki! 

DG

 


Zaproszenie na ślubowanie

    

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów,
rodziców i nauczycieli

na

uroczystość ślubowania klas pierwszych,

która odbędzie się 14 października,
o godz. 9.30 w auli szkolnej.

 

Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 9.00 i po spotkaniu z wychowawcą wspólnie schodzą do auli. Obowiązuje strój galowy.

 

 


Rajd Integracyjny klas pierwszych za nami!

 

W dniu 9 października odbył się Rajd Integracyjny klas pierwszych.
Klasy Ia, Ib i Ic pod opieką swoich wychowawców i p. Skrzyckiej, korzystając z przepięknej (zamówionej) pogody, po dojechaniu na Zakamycze, z kilkoma przygodami i dodatkowymi kilometrami, dotarły pod Obserwatorium Astronomiczne UJ na Chełmie, aby następnie przebyć drogę od obserwacji gwiazd do kontemplacji dzieła stworzenia w Klasztorze Ojców Kamedułów na Bielanach.
Skoro zaspokojone zostały duchowe potrzeby trzeba było zająć się ciałem i rozładować nagromadzone napięcie z pierwszych tygodni w nowej szkole. Służyły temu krótkie rozgrywki sportowe w piłkę nożną i siatkową oraz wspólne rozmowy. Wędrówka na Kopiec Józefa Piłsudskiego upłynęła szybko. Pozostało tylko zdobyć ten najwyższy punkt na mapie Krakowa. Udało się to wszystkim, a trud marszu został wynagrodzony pięknym widokiem z kopca. Powrót na łono cywilizacji wiódł klasy pierwsze przez wąwozy Lasku Wolskiego i Panieńskie Skały, jeszcze tylko powrót do szkoły "mikroskopijnym" i co za tym idzie niemożliwie zapchanym autobusem i już byliśmy z powrotem przy naszej szkole.

Zdjęcia z imprezy znajdziecie w Galerii.


Warsztaty integracyjne

 

Początek roku szkolnego to dobry czas na poznanie się, ustalenie zasad i wspólne działanie. W Galerii zdjęć można zobaczyć uczniów klasy 1c podczas warsztatów integracyjnych, na których jednym z zadań było wykonanie prac przestrzennych "z niczego", czyli odpadów recyklingowych. Powstały zaskakujące dzieła: twarz, drzewo, grzyb, stopa dinozaura, a nawet ...tort urodzinowy Smile

 


Przewodnicząca wybrana!

W piątek 4X wybieraliśmy Przewodniczącego Samorządu Szkolnego.
W głosowaniu uczestniczyło 86% uczniów naszego Gimnazjum.

 

Zwyciężyła Kinga Jamróz z klasy 3b.

Nowej przewodniczącej serdecznie gratulujemy
i życzymy sukcesów w działaniu!

 

Wyniki głosowania:

Kinga Jamróz 66 %

Joanna Kowalczyk 10 %

Jakub Wojtaszek 24 %

Protokół komisji wyborczej i zdjęcia można zobaczyć w Galerii.


Czas wybrać P. S. R. U.

Od kilku dni kandydaci na PSRU prezentują sie na plakatach wyborczych.
Już w piątek, 4 pażdziernika, o godzinie 13.10 wybieramy najlepszego!

 

Jeśli nie czytałeś jeszcze ich programów, szukaj na pierwszym pietrze!

 


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,059,297 unikalne wizyty