--->
Gimnazjum nr 14 w Krakowie

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 5
-> Najnowszy użytkownik: Joanna Ulinska

Przydatne linki

LEKCJA HISTORII W KINIE- „WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI”

4 XI 2013r. klasa III A wraz z wychowawcą wybrała się do kina na najnowszy film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Opowiada on nie tylko historię Lecha Wałęsy, który razem z "Solidarnością" walczył o Polskę wolną od komunizmu. Mieliśmy możliwość zobaczenia na ekranie ważnych kart polskiej historii współczesnej. Wajda pokazuje w swoim filmie czasy trudne, w których poczucie wolności, zaufania i solidarności były mocnym orężem w walce z reżimem komunistycznym. Po seansie zapytałam moich uczniów o opinie. Były różne, ale wszyscy stwierdzili, że dzięki filmowi ich wiedza na temat ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski znacznie wzrosła.

 

MW

Owoce jesieni

 

Uczennice klasy 1A:

Ola Jantos,

Ada Sparzyńska,

Karina Bońdos,

Karolina Matura

wzięly udział w wojewódzkim konkursie "Owoce jesieni".

Wyniki konkursu zostana ogłoszone 6 listopada,

a prace po wystawie przekazane do jednego z Domów Pomocy Społecznej.

 

JW

KF5 zaprasza ...

Koło Fotograficzne KF5 zaprasza

 

...

do galerii portretów :)

Wyjazd na baseny termalne

 

Wycieczka SKTK „5-ta Strona Świata”

9 listopada 2013 roku


Poprad AquaCity (Słowacja)


 

 

 Kąpielisko Termalne Poprad oferuje krystalicznie czystą wodę termalną o temperaturze 28-36° C. Baseny kryte i otwarte o łącznej powierzchni 2160 m2 wyposażone w hydromasaże, gejzery, grzyb wodny, natryski, łóżka wodne i inne atrakcje.

 

Koszt wycieczki to 45 zł (transport i ubezpieczenie)+ 8 Euro

Należy ze sobą zabrać oczywiście strój kapielowy, ręczniki, klapki, coś do jedzenia i pieniadze na drobne zakupy (EURO !!)

 

Zbiórka o godz. 7.50 przy stadionie Wisły Kraków od ul. Reymonta

przewidywany powrót ok. godz. 20.00

 

Zapisy do poniedziałku 4 listopada (wpisowe 45 zł)- p. Dariusz Godyń

 

strona informacyjna Aquacity: http://www.aquacityresort.com/pl/


Kto nie był, niech żałuje

 

W dniu 26 października odbyła się już trzecia w tym roku szkolnym wycieczka SKTK "5-ta strona świata", tym razem do najbliższego naszej szkole Parku Narodowego - do Ojcowa! Bardzo zgrana i wesoła grupa młodzieży, na czele z opiekunem, prof. Godyniem, zeszła najpierw w otchłań Groty Łokietka, by półtorej godziny później szturmować to co zostało z zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie.  Po drodze mieliśmy okazję oglądać tradycyjną zabudowę w Dolinie Prądnika, stawy i ostatnie chwile Złotej Jesieni. Pogoda dopisała, humory również, trochę brakowało sił, ale bezpiecznie i na czas dotarliśmy z powrotem do Krakowa.  Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w szkolnej galerii i na stronie geograficznej www.facebook.com/ProfesorGodyn


Wkrótce zapowiedź kolejnej wycieczki! 

DG

 


Zaproszenie na ślubowanie

    

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów,
rodziców i nauczycieli

na

uroczystość ślubowania klas pierwszych,

która odbędzie się 14 października,
o godz. 9.30 w auli szkolnej.

 

Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 9.00 i po spotkaniu z wychowawcą wspólnie schodzą do auli. Obowiązuje strój galowy.

 

 


Rajd Integracyjny klas pierwszych za nami!

 

W dniu 9 października odbył się Rajd Integracyjny klas pierwszych.
Klasy Ia, Ib i Ic pod opieką swoich wychowawców i p. Skrzyckiej, korzystając z przepięknej (zamówionej) pogody, po dojechaniu na Zakamycze, z kilkoma przygodami i dodatkowymi kilometrami, dotarły pod Obserwatorium Astronomiczne UJ na Chełmie, aby następnie przebyć drogę od obserwacji gwiazd do kontemplacji dzieła stworzenia w Klasztorze Ojców Kamedułów na Bielanach.
Skoro zaspokojone zostały duchowe potrzeby trzeba było zająć się ciałem i rozładować nagromadzone napięcie z pierwszych tygodni w nowej szkole. Służyły temu krótkie rozgrywki sportowe w piłkę nożną i siatkową oraz wspólne rozmowy. Wędrówka na Kopiec Józefa Piłsudskiego upłynęła szybko. Pozostało tylko zdobyć ten najwyższy punkt na mapie Krakowa. Udało się to wszystkim, a trud marszu został wynagrodzony pięknym widokiem z kopca. Powrót na łono cywilizacji wiódł klasy pierwsze przez wąwozy Lasku Wolskiego i Panieńskie Skały, jeszcze tylko powrót do szkoły "mikroskopijnym" i co za tym idzie niemożliwie zapchanym autobusem i już byliśmy z powrotem przy naszej szkole.

Zdjęcia z imprezy znajdziecie w Galerii.


Warsztaty integracyjne

 

Początek roku szkolnego to dobry czas na poznanie się, ustalenie zasad i wspólne działanie. W Galerii zdjęć można zobaczyć uczniów klasy 1c podczas warsztatów integracyjnych, na których jednym z zadań było wykonanie prac przestrzennych "z niczego", czyli odpadów recyklingowych. Powstały zaskakujące dzieła: twarz, drzewo, grzyb, stopa dinozaura, a nawet ...tort urodzinowy Smile

 


Przewodnicząca wybrana!

W piątek 4X wybieraliśmy Przewodniczącego Samorządu Szkolnego.
W głosowaniu uczestniczyło 86% uczniów naszego Gimnazjum.

 

Zwyciężyła Kinga Jamróz z klasy 3b.

Nowej przewodniczącej serdecznie gratulujemy
i życzymy sukcesów w działaniu!

 

Wyniki głosowania:

Kinga Jamróz 66 %

Joanna Kowalczyk 10 %

Jakub Wojtaszek 24 %

Protokół komisji wyborczej i zdjęcia można zobaczyć w Galerii.


Czas wybrać P. S. R. U.

Od kilku dni kandydaci na PSRU prezentują sie na plakatach wyborczych.
Już w piątek, 4 pażdziernika, o godzinie 13.10 wybieramy najlepszego!

 

Jeśli nie czytałeś jeszcze ich programów, szukaj na pierwszym pietrze!

 


Było pięknie!

 

W dniu 27.09.2013 r. klasy III wybrały się na jesienny spacer na Kopiec Piłsudskiego. Dopisała nie tylko pogoda …W świetnych humorach wędrowaliśmy przez Las Wolski , podziwialiśmy panoramę miasta ze szczytu kopca , a następnie wysłuchaliśmy krótkiej pogadanki p. Susuł, która przypomniała zasługi wielkiego Polaka – Józefa Piłsudskiego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy owianych legendą Panieńskich Skałach , skąd po krótkiej sesji fotograficznej dotarliśmy do Willi Decjusza.
Spacer zakończyliśmy wizytą pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

 

Zapraszamy do Galerii zdjeć!

 


Wygenerowano w sekund: 0.03
1,032,250 unikalne wizyty